Orkiestra z Biskupic w sanktuarium

W sobotę - 6 lipca sanktuarium w Płokach oprócz indywidualnych pielgrzymów odwiedziła także Orkiestra Strażacka z Biskupic koło Wieliczki.

Muzycy pod batutą Marka Konarskiego uczestniczyli we Mszy św. wieczornej grając ku chwale Boga w duchu dziękczynienia za beatyfikację bł. ks. Michała Rapacza, oraz prosząc Boga przez jego wstawiennictwo o potrzebne łaski.

Grupa składa się z młodych adeptów w wieku szkolnym, młodzieży i  osób dorosłych – muzycy z wieloletnim stażem i wykształceniem  muzycznym ale także osoby rozpoczynające swoją przygodę z muzyką.

Zespół bierze aktywny udział w życiu kulturalnym i religijnym koncertując w kraju i za granicą.