Ogłoszenia duszpasterskie – 15.09.2024 – XXIV niedziela zwykła

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek: wspomnienie św. męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana - biskupa

Środa: święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, patrona Polski, oraz dzieci i młodzieży

Czwartek: wspomnienie św. Januarego – biskupa i męczennika

Piątek: wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon – kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Sobota: święto św. Mateusza – apostoła i Ewangelisty

W naszej wspólnocie parafialnej:

Od dzisiejszej niedzieli – decyzją ks. Arcybiskupa ks. wikariusz Przemysław Druszcz został przeniesiony do parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Składamy mu serdeczne Bóg zapłać za pracę w naszej parafii, zwłaszcza pracę z dziećmi i młodzieżą przy parafii i w szkołach jako katecheta. Życzymy pomyślności i wielu łask Bożych na nowej parafii. Za tydzień w niedzielę ks. Przemek odprawi Mszę św. dziękczynną o godz. 11.00.

Dziś tradycyjna składka inwestycyjna, którą przeznaczamy na remont naszego sanktuarium. Bóg zapłać za każdą ofiarę. W najbliższym czasie będą prowadzone prace wykończeniowe przy elewacji – trzeba jeszcze dokończyć obróbkę fundamentu w tylnej części kościoła po obydwu stronach.

Przypominamy, że wpłat można dokonywać również na nasze konto parafialne, którego numer znajdziemy na stronie internetowej.

Za tydzień po Mszach św. składka do puszek na cele młodzieżowe w naszej archidiecezji.

Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w przygotowania naszego odpustu wielkie Bóg zapłać. Są to:

• Osoby, które sprzątały kościół: Artur, Dominika i Anita Gregorczyk, Beata Król, Janina Pietrzyk, Stefania Górecka, Bernadetta Uracz, Bożena Woźniak, Maria Kułaga, Tomasz Pietrzyk, Marian Lasoń, Maria Jurczyk.
  • Członkowie Rady Parafialnej udzielający się przy dekoracji otoczenia kościoła i prowadzeniu kramiku, panowie, którzy pracowali przy naprawie masztu.
  • Osoby zaangażowane w zamontowanie obrazu beatyfikacyjnego w kościele: Agnieszka Bąk, Marian Urbaniak, Wiesław Ostrowski, Adam Duda i Kamil Kocot.
  • Pani Maria Garlińska z ekipą – prace ogrodnicze przy kościele,
  • Stanisław Ligęza – naprawa oświetlenia wieży kościoła
  • Koła gospodyń Wiejskich z Płok i Czyżówki - wykonanie wieńców dożynkowych
  • Strażacy – zaangażowanie w liturgię na Sumie odpustowej, praca na parkingu i kierowanie ruchem oraz zabezpieczanie wieczornego pokazu fajerwerków.

Bóg zapłać też Służbie kościelnej; panu kościelnemu i pani organistce, Służbie liturgicznej i scholii, oraz wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom z Parafii i spośród licznych pielgrzymów – dzięki waszemu wsparciu udało się uczynić tak bardzo wiele.