Ogłoszenie parafialne 1.05.2022 r. – III niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 (w czasie której dzieci przystąpią do I Komunii Świętej), 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, a o godz. 17.00 Czuwanie z Maryją, po nim zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano w Czyżówce 1 270 zł, natomiast w Płokach (wraz z kilkoma kopertami z Czyżówki) zebraliśmy
3 920 zł – kwota ta bardzo pomogła w opłaceniu rachunku za prąd w kościele. Bóg zapłać za pomoc.

W ramach Czuwania z Maryją pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania, o dobre urodzaje. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 – również w Czyżówce.

Wtorek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej odnowienie ślubów jasnogórskich. W Myślachowicach Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
Środa – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa i zarazem patrona strażaków. Z tej okazji naszym płockim strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą się Wam ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.
Msza św. w intencji członków OSP Płoki i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków zostanie odprawiona w sobotę 7 maja o godz. 18.00.
Czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
Piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca – Spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o godz. 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 17.00. Chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 8.30.
Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma obowiązkowe spotkanie po Mszy św. wieczornej w Płokach.
Sobota - pierwsza sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. litania do Matki Bożej i modlitwa za rodziców oczekujących potomstwa.
Niedziela – o godz. 11.00 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Świętej.

Już dziś informujemy, że w czwartek 12 maja odbędzie się nasza doroczna uroczystość w związku z 76 rocznicą męczeńskiej śmierci Sługi Bożego księdza Michała Rapacza. Prosimy o przygotowanie miejsca śmierci Sługi Bożego do tej uroczystości.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym” między innymi: Nabożeństwo majowe to wyraz naszej miłości i przywiązania do Matki Bożej.

Radosnej niedzieli!!!