Ogłoszenia parafialne 8.05.2022 r. – IV niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 (w czasie której przeżywać będziemy I rocznicę Komunii Świętej), 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00. Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 nabożeństwo majowe – w Czyżówce o godz. 17.00.

W czwartek 12 maja doroczna uroczystość naszej parafii – 76 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego księdza Michała Rapacza. O godz. 16.40 wspólne wyjście spod sanktuarium z obrazem Matki Bożej i tu prosimy strażaków o pomoc w niesieniu obrazu. Prosimy również o włączenie się pań z Kół Gospodyń z Płok i Czyżówki w strojach regionalnych i wszystkich parafian. Po dojściu na miejsce śmierci i odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia z modlitwą i śpiewem litanii do Matki Bożej wrócimy do kościoła na Mszę św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego. Modlitwie przewodniczył będzie ks. Roman Sławeński, dziekań dekanatu Chrzanów.

Niech nasz liczny udział wyprosi łaskę beatyfikacji ks. Michała Rapacza, która jest publicznym potwierdzeniem, że dany chrześcijanin szedł wiernie drogą swego powołania.

Poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
Sobota – święto. św. Macieja apostoła.

W przyszłą niedzielę nasza składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z serii Biblia – audio.

Radosnej niedzieli!