Ogłoszenia parafialne 5.01.2022 r. – Chrztu Pańskiego

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki.

Mimo, że dziś kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, tradycyjnie do 2 lutego śpiewamy kolędy i cieszymy się Dzieciątkiem Jezus.

Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie naszych „kolędników misyjnych”. Uzbierali sumę 4 060 zł, które zostały przekazane na cele misyjne. Pragniemy serdecznie podziękować dzieciom z naszych szkół oraz młodzieży za przygotowanie tego „kolędowania” i koordynowanie jego przebiegu.

Środa – o godz. 16.30, z racji 12 dnia miesiąca różaniec z intencjami i Msza św. o rychłą beatyfikację Sł. Bożego ks. Michała Rapacza.

Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Przypominamy, że zbieramy na pokrycie kosztów kolejnego etapu remontu elewacji naszego sanktuarium. Przypominamy że remont elewacji jest rozłożony na 6 etapów, 3 mamy już za sobą. Jak będziemy mieć środki prace będą kontynuowane. Na elewacji wisi już większość tabliczek sponsorów, można jeszcze je nabywać. Środki uzyskane z nich bardzo pomogły w realizacji naszej inwestycji.

Bardzo znacząco podniosły się opłaty za śmieci z cmentarza. Kontener na wysypisku kosztuje ponad 1 000 zł., w zależności od ciężaru.

W tym roku zapłaciliśmy prawie 20 000 zł., dlatego opłata roczną za cmentarz to 50 zł. To i tak nie pokryje w całości poniesionych kosztów, ale jest lżej. Dziękujemy za zrozumienie.

Zakończyliśmy tegoroczną inną formę wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za obecność na Mszach św. kolędowych, wspólną modlitwę przy domach, która jak ufamy wyprosi wszystkim nam potrzebne łaski na nowy 2022 rok. Witamy serdecznie nowych parafian.

Bóg zapłać też za tradycyjne ofiary składane przy tej okazji, które stanowią formę uposażenia kapłanów pracujących w naszej parafii, ale także wsparcie innych potrzeb – Caritasu, Uniwersytetu Papieskiego, misjonarzy i naszej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatek w postaci pudełka na Biblię audio.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Marię i Tadeusz Feliksik, oraz  śp. Stanisława Zająca.
Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.