Ogłoszenia parafialne 31.10.2021 r. – XXXI niedziela zwykła

Msze św. w naszym Sanktuarium są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Przypominamy, że od dzisiaj Msze św. wieczorne z racji zmiany czasu są odprawiane o godz. 17.00, a w środy w Czyżówce o godz. 16.00.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 13.30, 17.00, w Czyżówce o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 13.30 procesja żałobna na cmentarz, tam modlić się będziemy za zmarłych odczytując wypominki.

W wtorek „Dzień zaduszny” – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.30, 14.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 14.30 procesja z wypominkami na stary cmentarz.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalmy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Można jeszcze zamawiać wypominki.

Ponadto w tym tygodniu:

Czwartek – wsp. św. Karola Boromeusza biskupa
Piątek – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 Msza św., o godz. 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 16.00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca, po rannej Mszy św. Litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.
Niedziela –  o godz. 11.00 Msza św. z kazaniem i uroczystym błogosławieństwem dla dzieci.  O godz. 16.00 Czuwanie z Maryją, po nim zmiana tajemnic dla Róż w Płokach. W Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.  W czasie Czuwania będziemy się modlić za zmarłych odczytując wypominki.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy chwil pełnych radości, zadumy i nadziei w czasie zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznych!