Ogłoszenia parafialne 27.03.2022 r. – IV niedziela Wielkiego Postu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 i 18.00 (zmiana czasu), w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do państwa Stachurskich na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano w Czyżówce 1 460 na potrzeby kaplicy, w Płokach wraz z kilkoma kopertami z Czyżówki 4 050 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę, także za ofiary wpłacone na nasze konto parafialne.

Od następnej niedzieli rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które będzie głosił ks. Marcin Dębkowski SDS, salwatorianin z wolontariatu misyjnego Salvator. Program jest wywieszony w gablotkach, jak również do zabrania z tyłu kościoła, oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej.

Wtorek 5 kwietnia – będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej. W tym dniu również odwiedziny chorych między godz. 13.00 a 15.00 – prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Do udziału w rekolekcjach zachęcamy szczególnie młodzież, która będzie miała jedno spotkanie – w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 Msza św. z kazaniem. Przypominamy jednocześnie, że spotkanie to jest obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania i stanowi niezbędną część programu przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Zwracamy się więc z prośbą do rodziców młodzieży z Czyżówki, aby wspólnymi siłami zorganizować dla nich dowóz, by mogli w tym spotkaniu uczestniczyć. Bóg zapłać.

W środę na zakończenie rekolekcji na Mszach św. o godz. 8.00, 16.00 i 18.00 będzie zbierana składka na potrzeby tych rekolekcji.

I Piątek miesiąca – spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 17.00, Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł na temat prorockiej misji Fatimy.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Tadeusza Zajegę.
Polecajmy jego dusze miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Spokojnej niedzieli!