Ogłoszenia parafialne 27.02.2022 r. – VIII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki.

Zachęcamy do wsparcia działań podejmowanych przez Caritas Polska na rzecz  Ukrainy. Ofiary można składać dziś i w Środę Popielcową do puszek.

Dziś również nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Parafian z Płok i Czyżówki prosimy o podjęcie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego modlitewne nawiedzenie. Można to uczynić w dowolnym czasie, ale szczególnie według zaproponowanego porządku:            PŁOKI:

12.00 – 13.00 ul. Olkuska, Wilcza Woda, Pod Buczyną, Stoki i Leśna.

13.00 – 14.00 ul. Zielona, Złotnicza, Jurajska i Szkolna.

14.00 – 15.00 ul. Główna, Dworska, Stroma, Polna, Rzeczna i Krzywa.

15.00 – 16.00 ul. Kasztanowa, Źródlana i Jasna.

16.00 – 17.00 ul. Pasieczna, Słoneczna, Krótka, Wiśniowa i ks. Michała Rapacza.

CZYŻÓWKA:

10.00 – 11.00  ul. Skalna, Podgórze, Kasztanowa i Hrabiego Potockiego.

11.00 – 12.00 ul. Długa od kaplicy do elektrowni.

12.00 – 13.00 ul. Szkolna, Piaskowa i domy najbliżej kaplicy.

13.00 – 14.00 ul. Długa od kaplicy w kierunku Płok.

14.00 – 15.00 ul. Płocka, Studzienna, Lipowa i Olkuska.

Z kalendarium życia Kościoła:

W środę rozpoczyna się kolejny okres Roku Liturgicznego – Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.30, 17.00, w Czyżówce o godz. 16.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to znaczy osoby dorosłe są zobowiązane nie tylko do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ale również do spożywania najwyżej trzech posiłków w ciągu dnia. Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu – w ramach wieczornego apelu – dni modlitw o ducha pokuty i o dobre odprawienie rekolekcji, które w naszej parafii odbędą się od V niedzieli czyli od 3 kwietnia. Od środy popielcowej w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej – trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

I piątek miesiąca – spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msz św. o godz. 16.00. Spowiedź w Płokach od godz. 16.00. Droga Krzyżowa o godz. 16.30.
Chorych odwiedzimy od godz. 8.30. Spotkanie Młodzieży do przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. wieczornej.

W niedzielę – o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Zachęcamy wszystkich – a zwłaszcza dzieci i młodzież – do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych. Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Tradycyjnie do skarbonki przy ławce można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, w Czyżówce do państwa Stachurskich. Bóg zapłać.

W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy w Czyżówce 850 zł na potrzeby kaplicy, w Płokach wraz z kopertami z Czyżówki 3 850 zł. Bóg zapłać również za wpłaty na konto parafialne.

W przyszłą niedzielę w porozumieniu z naszą szkołą odbędzie się kwesta na potrzeby związane z działaniami na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci realizowanymi przez Alma Spei Hospicjum dla dzieci w Krakowie. Hospicjum działa od 2008 roku zapewniając wszechstronne specjalistyczne, domowe pomoce medyczne. Obecnie ma pod opieką 40-stu podopiecznych. Hospicjum pomogło już ponad 230 dzieciom i ich rodzinom. Dziękujemy za wsparcie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów, które pomogą nam lepiej wejść w czas Wielkiego Postu.

Owocnego czasu Wielkiego Postu!