Ogłoszenia parafialne 26.12.2021 r. – Niedziela Świętej Rodziny

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki.

Na Fundusz Ochrony Życia SOS zebraliśmy na pasterkach 620 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

Od jutra rozpoczynamy naszą namiastkę kolędy. Z racji ciągle trwającej pandemii i coraz nowszych obostrzeń kolęda w tym roku będzie się odbywała wg znanych nam regionów, ale księża nie będą wchodzić do domów. Modlitwy będą się odbywały przed wejściem do domów i w tym samym dniu mieszkańcy odwiedzonych regionów będą zapraszani na Mszę św. w ich intencji. W Płokach na godz. 18.00, w Czyżówce na godz. 17.00.

Kolęda rozpoczynać się będzie o godz. 12.00 wg znanego nam porządku, który widnieje na plakatach i stronie internetowej parafii. Sygnałem wizyty kolędowej będzie dzwonek ministrantów.

Bóg zapłać też za ewentualne ofiary składane przy tej okazji, również dla ministrantów za ich całoroczną posługę.

Mamy nadzieję, że za rok wrócimy do normalności.

Poniedziałek – święto św Jana apostoła i ewangelisty
Wtorek –
święto Świętych Młodzianków, męczenników.
Piątek – ostatni dzień Roku 2021. O godz. 16.30 nieszpory w czasie, których podziękujemy Bogu za miniony rok i przeprosimy za grzechy w tym czasie popełnione. Na Mszy św. o godz. 17.00 podsumowanie roku 2021. Na ten dzień nasz arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od dnia pokutnego.
SobotaUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy dzień Nowego Roku AD 2022. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie godzinek.
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 „Czuwanie z Maryją”, po nim zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W świąteczno-noworocznym wydaniu Gościa Niedzielnego cenny dodatek, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku dołączane do Gościa.