Ogłoszenia parafialne 24.04.2022 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Msze św. odprawiane są o godz. 7.30, 11.00 i 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15.

Dziś obchodzimy ustanowione przez Jana Pawła II Święto Bożego Miłosierdzia. Warto podkreślić, że obraz Chrystusa Miłosiernego w naszym Sanktuarium, przed którym będziemy się modlić, namalował Adolf Hyła, ten sam który jest autorem najsłynniejszego takiego obrazu na świecie z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Zamiast kazania po każdej Mszy św. uczcimy obraz Jezusa Miłosiernego, odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj nasza składka inwestycyjna. Można też ją wpłacać na nasze konto bankowe, którego numer jest podany na naszej stronie internetowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
Piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktor Kościoła

Niedziela – z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nasze tradycyjne Czuwanie z Maryją  i zarazem pierwsze nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św.

A o godz. 11.00 będziemy przeżywać w naszym sanktuarium Pierwszą Komunię Świętą. W tym roku przystąpi do niej 23 dzieci. Dzieci gromadzą się o godz. 10.45. W związku z tym informujemy, że praktycznie wszystkie miejsca siedzące w naszej świątyni będą zarezerwowane dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Ze względu, więc na spodziewaną bardzo dużą ilość gości, zwracamy się z prośbą do wszystkich tradycyjnie uczestniczących w naszej Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00, aby wyjątkowo w tym dniu przyjść na Msze św. w innych godzinach.

Próby przed uroczystością odbędą się w we wtorek i piątek o godz.16.00

Spowiedź dzieci i rodziców komunijnych 30 kwietnia, w sobotę o godz. 9.00.

Już dziś informujemy, że w niedzielę 8 maja rocznica I Komunii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi dodatek z w postaci tekstu Koronki do Bożego miłosierdzia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Marię Filipek
Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.