Ogłoszenia parafialne 19.06.2022 r. – XII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00. Nabożeństwa czerwcowe w czasie oktawy Bożego Ciała do czwartku oraz w piątek będą o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.Dzisiaj zapowiadana składka inwestycyjna. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Jednocześnie przypominamy, że składkę tę można wpłacać na nasze konto, którego numer znajduje się na naszej stronie internetowej.

Przypominamy, że poprawialiśmy schody do sanktuarium, dlatego również na ten cel zbieramy środki. Koszt tej poprawy to 30 tys. zł.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w naszej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy również tym, którzy pięknie przygotowali ołtarze. Dziękujemy scholii, służbie liturgicznej, Strażakom, Kole Gospodyń, Różom Różańcowym, dzieciom w strojach komunijnych oraz sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami. Dziękujemy pani Organistce i panu Kościelnemu, jak również za fotorelację z naszej uroczystości. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty. Część tych pieniędzy została wykorzystana do udekorowania ołtarzy w czasie procesji, a reszta przez najbliższy czas będzie przeznaczona na kwiaty do naszego Sanktuarium.

Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
Czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, o godz. 17.30 procesja wokół kościoła kończąca czas oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
W czwartek obchodzimy też Dzień Ojca. "Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli" – powiedział angielski poeta George Herbert. Wszystkim ojcom składamy najserdeczniejsze życzenia oraz dziękujemy za opiekę, troskę i naukę.
Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem koniec roku szkolnego i katechetycznego. Msze św. w intencji grona pedagogicznego i dzieci kończących rok: w Płokach o godz. 10.00, w Czyżówce o godz. 8.30. Wszystkim dzieciom życzymy udanych wakacji razem z Panem Bogiem, a nauczycielom odpoczynku i nabrania sił do wyzwań nowego roku szkolnego.
Sobota – wsp. Niepokalanego Serca NMP.
Niedziela – uroczystości odpustowe w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini – suma odpustowa o godz. 11.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” artykuł „Jak mądrze towarzyszyć dzieciom w wirtualnym świecie”.