Ogłoszenia parafialne 12.12.2021 r. – III niedziela adwentu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki. Dzisiaj nasz Dzień modlitw o beatyfikację sł. Bożego ks. Michała Rapacza, o godz. 16.30 Różaniec z intencjami, o godz. 17.00 Msza św. Przypominamy, że codziennie odprawiane są Roraty – w kaplicy o godz. 15.30, w sanktuarium o godz. 17.00, w sobotę o godz. 7.00.

W piątek nasz Dzień modlitw za zmarłych, o godz. 16.30 wypominki, o godz. 17:00 Msza św. w intencji zmarłych.

W sobotę 18 grudnia prosimy o przedświąteczne posprzątanie kościoła mieszkańców ulic Jurajska i Pod Buczyną. Sprzątanie rozpoczniemy o godz. 9.00

Jeśli ktoś chciałby jeszcze nabyć opłatki, to można to uczynić w środku Kościoła, przy bocznym ołtarzu.

W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela Adwentu.

Już dziś informujemy, że z racji ciągle trwającej pandemii i coraz nowszymi obostrzeniami kolęda w tym roku będzie się odbywała wg znanych nam regionów, ale księża nie będą wchodzić do domów. Modlitwy będą się odbywały przed wejściem do domów i w tym samym dniu mieszkańcy odwiedzonych regionów będą zapraszani na Mszę św. w ich intencji. W Płokach na godz. 18.00, w Czyżówce na godz. 17.00.

Ta namiastka kolędy rozpoczynać się będzie o godz. 12.00 wg znanego nam porządku, który będzie na plakatach i stronie internetowej parafii. Sygnałem wizyty kolędowej będzie dzwonek ministrantów.

Bóg zapłać też za ewentualne ofiary składane przy tej okazji, również dla ministrantów za ich całoroczną posługę.

Mamy nadzieję, że za rok wrócimy do normalności.

W sobotę – dzień spowiedzi adwentowej

Płoki

od 7.00 – 9.00

Czyżówka

od 9.00 – 10.00

Co kilkanaście minut będzie udzielana Komunia św.

W niedzielę – ostatnia niedziela Adwentu.

W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafialnej scholii zapraszają na KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH. Ozdoby świąteczne: kartki, stroiki, bombki, świeczniki, świąteczne smakołyki zostały wykonane ręcznie przez dzieci, dlatego tym goręcej zachęcamy do docenienia ich trudu. Niech nasz udział w kiermaszu będzie wyrazem wdzięczności za piękny śpiew w czasie naszych liturgicznych spotkań w kościele.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W  Gościu Niedzielnym wspomnienia na temat bohaterów z okazji 40 r. wprowadzenia stanu wojennego.

Jest jeszcze kilka świec Caritas.

Radosnego czasu adwentu!