Ogłoszenia parafialne 03.03.2022 r. – I niedziela Wielkiego Postu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00,17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.15 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii Krzyża św. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy Świętej o godz. 9.15.

Na pomoc Ukrainie zebraliśmy 5 200 zł. Bóg zapałać za ofiary.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie.          Dziś również przed naszym kościołem prowadzona jest kwesta na rzecz Alma Spei - hospicjum domowego dla dzieci. Opiekuje się ono nieuleczalnie chorymi, umierającymi dziećmi z Krakowa i Małopolski. Świadectwem troski hospicjum są dzieci, które pomimo nieuleczalnej choroby są uśmiechnięte do ostatnich chwil swojego życia. Kwestę wspierają wolontariusze – uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Płokach.

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek –  o godz. 16.30 Droga Krzyżowa
Sobota –  Dzień modlitw o beatyfikacje Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, o godz. 16.30 Różaniec, o godz. 17.00 Msza Święta.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji nadmorskich wakacji dla dzieci w miejscowości Sianożęty, k. Kołobrzegu organizowanej przez parafię Narodzenia NMP w Płokach, przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Płokach.

Termin wyjazdu od 7.07 do 15.07 br. [pełne 7 dni pobytu nad morzem]. Oferta wakacyjna jest skierowana do uczniów Szkół Podstawowych z terenu powiatu chrzanowskiego. Dzieci poprzez zabawę, konkursy, warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe, wycieczki regionalne będą miały szansę odpocząć i zintegrować się z rówieśnikami.

Koszt wyjazdu 1450 zł.

Cena obejmuje: transport, noclegi w ośrodku wypoczynkowym (położonym w odległości 50 metrów od morza), całodzienne wyżywienie, opiekę pielęgniarsko-lekarską, nadzór ratownika podczas kąpieli, bilety wstępu do miejsc rozrywki, rejs statkiem, przejazdy. Do dyspozycji dzieci wydzielone kąpielisko nad morzem, infrastruktura sportowa, plac zabaw. Wypoczynek poprowadzi wykwalikowana kadra Publicznej Szkoły Podstawowej w Płokach.

Więcej informacji oraz zapisy do 20 marca u ks. Mirosława,
nr tel. 735 749 913.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy do wypoczynku w nadmorskim klimacie.

Owocnego czasu Wielkiego Postu!