Ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021 r. – XXII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15.

W dniach od 6 do 12 września będziemy przeżywać nasze doroczne uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Szczegóły na plakatach, ulotkach oraz na naszej stronie internetowej. Oczywiście z zachowaniem aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią.

W związku z tymi uroczystościami w sobotę 4 września chcemy zrobić generalne sprzątanie kościoła i obejścia. Prosimy o pomoc mieszkańców ulic: Krzywa, Dworska, Główna, Szkolna. Sprzątanie rozpoczniemy o godz. 9.00.

Środa rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego; Msza św. w Czyżówce o godz. 8.30, w Płokach o godz. 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o godz. 16.00. W Płokach spowiedź od godz. 17.00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30. Po Mszy św. w Płokach zapraszamy na spotkanie w kościele wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania z klas 6,7,8 Szkoły Podstawowej.
Sobota pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej litania do NMP  i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.
Niedziela – zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. a w Płokach po „Czuwaniu z Maryją” o godz. 17.00. W ramach zmianki różańcowej krótkie spotkanie Róż Różańcowych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, oraz do nabycia naszego sanktuaryjnego kalendarza na 2022 r.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXIX Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 5 września w godzinach od 9.00 do 14.00.

Radosnego tygodnia!