Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022 r. – XXII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano w Płokach wraz z kopertami z Czyżówki 4280 zł. W Czyżówce zebrano 1070 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę również te wpłacane na konto bankowe. Całkowity koszt gruntownego remontu naszej dzwonnicy to będzie ok. 40 tys. zł. 1/3 udało się pozyskać od sponsorów a o resztę musimy zadbać sami.

W  dniach od 5 do 11 września będziemy przeżywać nasze doroczne uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Szczegóły na plakatach oraz  na naszej stronie internetowej.

W związku z tymi uroczystościami w sobotę 3 września chcemy zrobić generalne sprzątanie kościoła i obejścia. Prosimy o pomoc mieszkańców ulic: Słoneczna, Wiśniowa, Pasieczna, ks. Michała Rapacza. Sprzątanie rozpoczniemy o godz. 9.00.

Poniedziałek  – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. O 19.00 na plebanii przedodpustowe spotkanie organizacyjne.

Czwartek – początek roku szkolnego. Msza św. w Czyżówce o 8.15, w Płokach o 9.15. Wszystkim życzymy spokojnego i dobrego roku szkolnego.

Piątek – I piątek miesiąca – spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 17.00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30.

Sobota – I sobota miesiąca, po porannej Mszy św. Litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.

Niedziela – Zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o 9.15, a w Płokach po Czuwaniu z Maryją o godz. 17.00. W ramach zmianki różańcowej krótkie spotkanie Róż Różańcowych. Na Mszy św. o godz. 11.00 kazanie dla dzieci i specjalne błogosławieństwo. Zapraszamy.

Pragniemy poinformować wszystkich uczniów, że pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w sanktuarium 9 września o godz. 18,00 w ramach odpustowego spotkania młodych. Po uroczystościach wręczenie indeksów bierzmowanego i spotkanie organizacyjne. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.

W dniu dzisiejszym witamy też w naszej wspólnocie nowego wikariusza, ks. dra Artura Noworytę. Ksiądz Artur przyszedł do nas z parafii św. Karola Boromeusza w Krakowie. Nowemu wikariuszowi życzymy pięknego i owocnego czasu w naszej wspólnocie. Niech Matka Najświętsza, Patronka tego miejsca, otacza go swoją opieką.