Ogłoszenia 3.10.2021 r. – XXVII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 (Msza św. z błogosławieństwem dzieci) oraz o godz. 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki o 7.00,  czuwanie z Maryją o godz. 17.00. Zmiana tajemnic dla Róż w  Płokach po procesji różańcowej, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. Przypominamy, że miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe odprawiamy o godz. 17.30, w Czyżówce o godz. 17.00.

Poniedziałek  – wsp. św. Franciszka z Asyżu
Wtorek  – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
Czwartek – wsp. NMP Różańcowej
Sobota – wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

W przyszłą niedzielę XXI Dzień Papieski, przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za wsparcie.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Św. Jan Paweł II mówił: “Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. Kościół więc nieustannie powierza w modlitwie zmarłych wiernych, a także tych, których wiarę znał jedynie sam Bóg. Jedną z form troski o zmarłych są tak zwane wypominki – jednorazowe i roczne.

Tradycyjnie przy wypominkach rocznych wypominając dwie – trzy osoby ofiara jak na Mszę św.; przy wypominkach jednorazowych ofiara dowolna.

Przypominamy, że wypominki roczne odczytywane są w każdą niedzielę przed sumą, a w Czyżówce przed Mszą św. o godz. 9.15 oraz w każdy trzeci piątek miesiąca przed wieczorną Mszą św., która odprawiana jest przez cały rok w intencji zmarłych wypominanych. Z tyłu kościoła można zabrać kartki do wpisywania zmarłych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł na temat portretu współczesnego wolontariusza Czy wyrosło pokolenie niezdolne do poświęceń?

Radosnej niedzieli!