Ogłoszenia 24.10.2021 – XXX niedziela zwykła

Msze św. w naszym Sanktuarium są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli Msze św. wieczorne z racji zmiany czasu są odprawiane o godz. 17.00, a w środy w Czyżówce o godz. 16.00.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano 4 680 zł., wraz z kopertami z Czyżówki, w Czyżówce 1 140 zł. Bóg zapłać za wsparcie. Zakończyliśmy remont bramy wejściowej, której łączny koszt wynosi 40 tys. zł.; zbieramy fundusze na ten cel.

Czwartek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
Niedziela – ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalmy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Można jeszcze zamawiać wypominki.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o papieżu Janie Pawle I, który niebawem zostanie ogłoszony błogosławionym.

Zapraszamy do udziału w dekanalnym Orszaku Świętych, którego tegoroczna trasa biegnie z Myślachowic do Płok. Na zakończenie w naszym sanktuarium konkurs na najładniejszy strój oraz zabawy dla dzieci i młodzieży. Początek w przyszłą niedziele 31 października, o godz. 14.00 przy kościele w Myślachowicach. Serdecznie zapraszamy.

Bóg zapłać za pozytywny odzew na nasz apel grabienia liści na starym cmentarzu.

Radosnej niedzieli!