Kolejni pielgrzymi w Płokach

We wtorek - w święto Przemienienia Pańskiego prosząc Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i bł. Michała Rapacza o wewnętrzną przemianę dotarli do Płok kolejni pielgrzymi.

Do południa modlili się w sanktuarium pielgrzymi z parafii bł. Karoliny w Tychach wraz ze swoim księdzem wikariuszem, zaś pod wieczór dotarli pielgrzymi z Suchej Beskidzkiej i okolic udający się w ramach Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi ci pomimo całodziennego trudu weszli na kolanach po schodach do kościoła.

Wieczorem dotarł jeszcze i zatrzymał się na nocleg w Płokach Pavol - pielgrzym ze słowackich Koszyc prywatnie udający się do Częstochowy pieszo z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wszystkim pielgrzymom życzymy obfitości Bożych darów i zarazem polecamy się ich modlitwie...