Dzieci pierwszokomunijne z Zaskala w sanktuarium

W poniedziałek 24 czerwca do sanktuarium w Płokach pielgrzymowały dzieci pierwszokomunijne z parafii pw. św. Wojciecha w Zaskalu koło Nowego Targu z katechetką i swoim proboszczem ks. Antonim Staszeczką.

Modląc się przez wstawiennictwo Matki Bożej i bł. ks. Michała Rapacza dzieci prosiły Boga o dar silnej wiary i trwanie w stanie łaski uświęcającej, która stała się ich udziałem poprzez przystąpienie do sakramentów: spowiedzi i Komunii św.

Przy sarkofagu z relikwiami pielgrzymi modlili się słowami litanii do błogosławionego ks. Michała Rapacza. Po modlitwie w kościele pielgrzymi udali się do lasu nawiedzić miejsce jego męczeńskiej śmierci.