Błogosławiony ks. Michale – módl się za nami.

Dziękujemy Bogu za beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza – od soboty - 15 czerwca przysługuje Mu tytuł: BŁOGOSŁAWIONY.

W naszym kościele w Płokach w tym dniu został odsłonięty sarkofag, w którym złożone są obecnie jego doczesne szczątki. Święci i błogosławieni są ku naszej pomocy, możemy dzięki ich wstawiennictwu wypraszać u Boga łaski dla siebie i innych.

Uroczystościom beatyfikacyjnym w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w imieniu papieża Franciszka przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych wraz z kardynałami, biskupami i licznie zebranymi kapłanami.

Obecni byli także pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej, parlamentarzyści, przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, liczni pielgrzymi, a wśród nich parafianie z Płok, oraz Lubnia i Tenczyna skąd pochodził ks. Michał Rapacz. Liturgii towarzyszył śpiew 250 chórzystów, którzy zgromadzili się na III Pielgrzymce Chórów Archidiecezji Krakowskiej.