Ogłoszenia parafialne 8.11.2020 – XXXII niedziela zwykła

Msze św. w naszym Sanktuarium są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki o godz. 7.00, Czuwanie z Maryją o godz. 16.00. Po nim zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Od tej niedzieli obowiązują nowe obostrzenia sanitarne. W sanktuarium na nabożeństwach może przebywać do 35 osób, w kaplicy w Czyżówce do 12. Pamiętajmy cały czas o maseczkach, dystansie i dezynfekcji.

Z racji, że nie wszyscy możemy gromadzić się na modlitwie w naszych świątyniach, od przyszłej niedzieli zapraszamy do duchowej łączności w czasie transmisji Mszy św. na parafialnym profilu Facebook o godz. 11.00.

Poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Wtorek – wsp. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
Środa – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa.

Jest to również Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny i w walce o jej niepodległość. Prosimy jednocześnie o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej, jako znaku naszej tożsamości narodowej i historycznej. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

Czwartek – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika. To również nasz dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, o godz. 16.30 różaniec z intencjami, a o godz. 17:00 Msza św.

Piątek – wsp. świętych Benedykta, Jan, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Niedziela – składka inwestycyjna, ostatnia w tym roku. Z racji ograniczeń ilości osób w kościołach składkę inwestycyjną prosimy też składać na nasze konto bankowe, albo w każdej innej formie. W grudniu z racji większych wydatków rodzinnych składki inwestycyjnej nie będzie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dziękujemy Radzie Parafialnej za wsparcie finansowe naszych inwestycji, co będzie zaznaczone na granitowej tabliczce.

W przyszłą niedzielę obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich. Można będzie wesprzeć to dzieło ofiarą do puszek, która będzie zbierana przed kościołem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W  Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły na temat patriotyzmu i daru jakim jest życie.
Zachęcamy również do zakupu kalendarzy z Ojcem Świętym Franciszkiem na nowy rok 2021.

Radosnej niedzieli!