Ogłoszenia parafialne 7.04.2019 r. – V niedziela Wielkiego Postu

Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 18.00 o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii krzyża św.

Dziś i za tydzień o godz. 7.00 śpiewamy godzinki o Męce Pańskiej.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można jeszcze składać do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do pani Prasakowej.

Czwartek – o godz. 7.00 wyjazd spod kościoła, z przystankiem w Czyżówce na pielgrzymkę pokutną.

Piątek –  Dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego i wyjątkowo dzień modlitw za zmarłych, bo trzeci piątek miesiąca wypada w Wielki Piątek. O godz. 17.00 wypominki, wyjątkowo o 17.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. W tym dniu zapraszamy także na Drogę Krzyżową na wzór ekstremalnej, o godz. 20.30 Msza Św. w Płokach. Trasa prowadzi z Płok do Czernej i z powrotem. Chętni do lat 15 tylko pod opieką dorosłych.

Sobota – przedświąteczne sprzątanie kościoła i obejścia. Tym razem prosimy o pomoc mieszkańców ulicy Kasztanowej. Sprzątanie rozpoczynamy o godz. 8.30.

Za tydzień Niedziela PalmowaNiedziela Męki Pańskiej – rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. W Płokach o godz. 11.00 poświecenie palm przed sanktuarium, a potem procesja wokół kościoła, w Czyżówce poświęcenie palm o godz. 9.00 na „placu pielgrzyma” i następnie przejście do kaplicy . Na Mszy św. poświęcenie książeczek dzieci komunijnych. Po Mszy św. o godz. 11.00 konkurs palm dla dzieci.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli, założycielu jezuitów czyli zgromadzeniu, w którym do kapłaństwa wzrastał papież Franciszek.

1 maja Sołtys Płok, OSP, oraz TCK zapraszają na Sołecki Rajd rowerowy i spacer po lesie bukowym. Szczegóły na plakatach. Zapisy w dniach 9,10,11,16 i 17 kwietnia w godz. od 16.00-18.00 w WDK w Płokach. W godzinach popołudniowych piknik dla mieszkańców Płok.

Dziś z tyłu kościoła można nabyć palmę zrobioną przez uczestników WDK w Płokach.

Natomiast za tydzień zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych na stół wielkanocny wykonanych przez dzieci śpiewające w naszej parafialnej scholii.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.