Ogłoszenia parafialne 31.03.2019 – IV niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, przygotowujące nas do chrześcijańskiego przeżycia czasu świąt Wielkanocnych. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30, 11.00 i 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii krzyża św. O godz. 19.00 specjalna Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży. Przypominamy jednocześnie, że spotkanie to stanowi niezbędną część programu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zwracamy się, więc z prośbą do rodziców młodzieży z Czyżówki, aby wspólnymi siłami zorganizować dla nich dowóz, by mogli w tym spotkaniu uczestniczyć. Bóg zapłać.

W czasie rekolekcji Msze św. z nauką będą o godz. 8.00 i 18.00, a w Czyżówce o godz. 16.00. We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej: w Płokach w godz. 7.00 – 8.00 i 16.00 – 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.30; w Czyżówce spowiedź od 14.00 do 16.00. Bardzo prosimy nie odkładać jej na ostatnie minuty, ponieważ zaproszeni księża będą wyjeżdżać do swoich zajęć. W tym dniu również odwiedziny chorych między godz. 13.00 a 15.00 – prosimy o zgłaszanie chorych do zakrystii. W środę na Mszach św. o godz. 8.00, 16.00 i 18.00 będzie zbierana składka na cele rekolekcji. Dokładny program jest na plakatach i na naszej stronie internetowej.

A dziś i za tydzień o godz. 7.00 śpiewamy godzinki o Męce Pańskiej.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można jeszcze składać do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do pani Prasakowej.

I piątek miesiąca –  spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00. W Płokach spowiedź od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

I sobota miesiąca –  po Mszy. św. o godz. 7.00 litania do NMP oraz modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.

Jak co roku zapraszamy wszystkich na V już Drogę Krzyżową na wzór ekstremalnej 12.04.2019 r. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.30 w Płokach. Trasa Drogi Krzyżowej prowadzi z Płok do Czernej i z powrotem. Młodsi uczestnicy mile widziani w towarzystwie starszej osoby. Konieczne są dobre obuwie i latarka.

11 kwietnia [czwartek] chcemy też zorganizować naszą tradycyjną pielgrzymkę pokutną. W tym roku pragniemy nawiedzić Sanktuarium Narodzenia NMP w Myślenicach, które obchodzi 50 – lecie koronacji cudownego obrazu. Następnie Krzeczów i Waksmund, czyli parafie, gdzie proboszczami zostali nasi wikariusze: ks. Piotr Iwanek i ks. Krzysztof Król. Koszt 35 zł. Wyjazd o godz. 7.00 rano. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Bóg zapłać panu Jerzemu Straś za pomoc w wycięciu drzew na cmentarzu.

Życzymy przeżycia owocnych rekolekcji wielkopostnych!