Ogłoszenia parafialne 30.05.2021 r. – Uroczystość Trójcy Świętej

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, o godz. 17.30 Nabożeństwo różańcowe. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych. W czerwcu Litanie do NSPJ odmawiamy w tygodniu, w ramach wieczornego Apelu (z wyłączeniem czasu Oktawy Bożego Ciała).

Poniedziałek – św. Nawiedzenia NMP.
Wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. To również Dzień Dziecka, dlatego już dziś wszystkim dzieciom składamy serdeczne życzenia.
Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 z procesją do czterech ołtarzy i o godz. 18.00; w Czyżówce o godz. 16.00. Prosimy parafian – jak co roku – o przygotowanie czterech ołtarzy w tych samych tradycyjnych miejscach, a także udekorowanie okien domów na trasie procesji. Naszych strażaków prosimy o niesienie baldachimu. Udział w procesji z zachowaniem ograniczeń sanitarnych. Postarajmy się być jak nie fizycznie to duchowo. Całą parafię, wszystkich mieszkańców będziemy błogosławić Najświętszym Sakramentem. Na trasie można też stać przed domem, jeśli udział jest niemożliwy. Przez oktawę Bożego Ciała, która potrwa do 10 czerwca, nabożeństwa z litanią będą odprawiane w kościele o godz. 17.30. Składka w tym dniu przeznaczona na budownictwo sakralne.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o godz. 16.00, spowiedź w Płokach od 17.00. Chorych odwiedzimy od godz. 8.30.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. porannej Litania do Matki Bożej i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.
W przyszłą niedzielę, o godz. 17.00 Czuwanie z Maryją, po nim zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym specjalny dodatek z modlitwami, medytacjami i rozważaniami o Sercu Jezusowym.

Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego sanktuarium.

Radosnej niedzieli!