Ogłoszenia parafialne 3.04.2022 r. – V niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, przygotowujące nas do chrześcijańskiego przeżycia czasu świąt Wielkanocnych. W tym roku wygłosi je ks. Marcin Dębkowski, Salwatorianin z wolontariatu misyjnego Salwator.

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30, 11.00 i 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 19.00 specjalna Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży. Przypominamy jednocześnie, że spotkanie to stanowi niezbędną część programu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Zmiana tajemnic dla Róż w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15 w Płokach po Gorzkich Żalach.

W czasie rekolekcji od poniedziałku do środy Msze św. z nauką będą o godz. 8.00 i 18.00, a w Czyżówce o godz. 16.00. We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej: w Płokach w godz. 7.00 – 8.00 i 16.00 – 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.30; w Czyżówce spowiedź od 14.30 do 16.00. W tym dniu również odwiedziny chorych między godz. 13.00 a 15.00 – prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. W środę na Mszach św. o godz. 8.00, 16.00 i 18.00 będzie zbierana składka na cele rekolekcji. Dokładny program jest na plakatach i na naszej stronie internetowej.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można jeszcze składać do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do państwa Stachurskich.

Piątek –  Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

Również w tym dniu po raz VIII Droga Krzyżowa ekstremalna. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.00 w Płokach. Trasa Drogi Krzyżowej prowadzi z Płok do Czernej i z powrotem.

Sobota – przedświąteczne sprzątanie kościoła. Prosimy o pomoc mieszkańców ul. Złotnicza, Stoki, Olkuska, Wilcza Woda, Zielona.

Niedzielą Palmową rozpoczniemy świętowanie obchodów Wielkiego Tygodnia. Na Mszach św. poświęcenie palm, a po Mszy św. o godz. 9.15 w Czyżówce i o godz. 11.00 w Płokach.

W przyszłą niedzielę DZIECI z naszej parafialnej scholii zapraszają na KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH na stół wielkanocny. Wszystkie ozdoby świąteczne zostały wykonane ręcznie przez dzieci, oraz osoby zaprzyjaźnione z naszą scholą.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Lillę Piórko.
Polecajmy jej dusze miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Owocnych rekolekcji!