Ogłoszenia parafialne 10.04.2022 r. – Niedziela Palmowa

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas przygotowujący nas na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W sanktuarium liturgia Wielkiego Tygodnia będzie odbywała się w stałym porządku.

WIELKI WTOREK – to nasz dzień modlitw o beatyfikację sługi Bożego ks. Michała Rapacza, o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a po niej zapraszamy na inscenizację wielkanocną przygotowaną przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Płokach. Występ dzieci zostanie poprzedzony Mszą św. i niewątpliwie stanowić będzie piękne duchowe przeżycie przygotowujące do Triduum Paschalnego.

OBRZĘDY WIELKIEGO TYGODNIA:

WIELKI CZWARTEK – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy; czuwanie do godz. ok. 21.00.

WIELKI PIĄTEK – obowiązuje post ścisły – czyli posiłek 3 razy w ciągu dnia, w tym jeden może być do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY od 7.00 do 17.00

7.00 – 9.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku Płok po lewej stronie ul. Długiej i od tej ulicy na północ.

9.00 – 11.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku Płok po prawej stronie ul. Długiej i od tej ulicy na południe.

11.00 – 13.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku elektrowni po prawej stronie ul. Długiej i na północ od tej ulicy.

13.00 – 15.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku elektrowni po lewej stronie ul. Długiej i na południe od tej ulicy.

15.00 – 17.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Pasiecznej, Słonecznej, ks. Michała Rapacza i Jasnej.

O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa w sanktuarium nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

O godz. 18.00 OBRZĘDY WIELKIEGO PIĄTKU – Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja indywidualna w Grobie do godz. 21.00.

WIELKA SOBOTA

ADORACJA PANA JEZUSA W GROBIE

7.00 – 9.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Źródlanej i Kasztanowej.

9.00 – 11.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Rzecznej, Polnej, Krzywej i Dworskiej.

11.00 – 13.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Głównej i Szkolnej.

13.00 – 15.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Jurajskiej, Na Stokach i Złotniczej.

15.00 – 17.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Zielonej, Olkuskiej, Pod Buczyną

i Wilcza Woda.

Błogosławienie pokarmów odbywać się będzie w Płokach o godz. 12.00 i 13.00 oraz w Czyżówce o godz. 11.00.

O godz. 18.00 OBRZĘDY WIELKIEJ SOBOTY – prosimy przynieść świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Procesja Rezurekcyjna o godz. 7.00. Po procesji pierwsza Msza św. około godz. 7.30, następne o godz. 11.00 i 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Dziękujemy za przedświąteczne posprzątanie sanktuarium mieszkańcom ulic: Złotnicza, Stoki, Olkuska, Wilcza Woda, Zielona.

Z racji, że trzecia niedziela miesiąca wypada w Niedzielę Wielkanocną, dlatego nasza składka inwestycyjna będzie tydzień później, czyli 24 kwietnia.

Dziś przed kościołem DZIECI z naszej parafialnej scholii zapraszają na KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH na stół wielkanocny. Wszystkie ozdoby świąteczne zostały wykonane ręcznie przez dzieci, oraz osoby zaprzyjaźnione z naszą scholą.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy!

Postarajmy się jak najgłębiej przeżyć ten ważny czas.