Ogłoszenia 3.03.2019 – VIII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.00 „Czuwanie z Maryją”, po nim zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce wyjątkowo o godz. 15.00.

Dziś nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Parafian z Płok i Czyżówki prosimy o podjęcie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego modlitewne nawiedzenie. Można to uczynić w dowolnym czasie, ale szczególnie według zaproponowanego porządku:

PŁOKI:

12.00 – 13.00 ul. Olkuska, Wilcza Woda, Pod Buczyną i Stoki.
13.00 – 14.00 ul. Zielona, Złotnicza, Jurajska i Szkolna.
14.00 – 15.00 ul. Główna, Dworska, Stroma, Polna i Rzeczna.
15.00 – 16.00 ul. Kasztanowa, Źródlana i Jasna.
16.00 – 17.00 ul. Pasieczna, Słoneczna i ks. Michała Rapacza.

CZYŻÓWKA:

10.00 – 11.00  ul. Skalna, Podgórze, Kasztanowa i Hrabiego Potockiego.
11.00 – 12.00 ul. Długa od kaplicy do elektrowni.
12.00 – 13.00 ul. Szkolna, Piaskowa i domy najbliżej kaplicy.
13.00 – 14.00 ul. Długa od kaplicy w kierunku Płok.
14.00 – 15.00 ul. Płocka, Studzienna, Lipowa i Olkuska.

Z kalendarium życia kościoła:

W poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
W środę rozpoczyna się kolejny okres Roku Liturgicznego – Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypana głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.30, 17.00, w Czyżówce o godz. 16.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to znaczy osoby dorosłe są zobowiązane nie tylko do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ale również do spożywania najwyżej trzech posiłków w ciągu dnia. Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu – w ramach wieczornego apelu – dni modlitw o ducha pokuty i o dobre odprawienie rekolekcji, które w naszej parafii odbędą się od IV niedzieli czyli od 31 marca. Od środy popielcowej w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej – trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej 16 czerwca.
W czwartek zapraszamy rodziców kandydatów do Bierzmowania z klas: VIII, 3 Gimnazjum oraz Szkoły Ponadpodstawowej na spotkanie w kościele o godz. 17.30.
Piątek o godz. 16.30 zapraszamy na pierwsze w tym Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Jest to również Dzień Kobiet, dlatego wszystkim paniom już dziś składamy serdeczne życzenia.
Niedziela –  o godz. 11.00 poświęcenie Biblii dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej,
- o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii Krzyża św. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie.

Zachęcamy wszystkich – a zwłaszcza dzieci i młodzież – do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Tradycyjnie do skarbonki przy ławce można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, w Czyżówce do pani Prasakowej. Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o gwałtownym wzroście liczby objawień maryjnych pod koniec XX wieku.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia!