Ogłoszenia parafialne 29.11.2020 r. – I niedziela adwentu

Msze św. o godz. 7.30, 11.00 Transmisja , 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki.

Dziś rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Z powodu trwającej pandemii nie będzie specjalnych kazań na roratach dla dzieci, bo jak wiemy ograniczona jest ilość osób w świątyniach. Z racji praktycznych Roraty w Czyżówce będą o godz. 15.30. Przepraszamy wszystkich, którzy zamówili intencje za tę zmianę.

Są już świece „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ich nabycie jest gromadzeniem środków do udzielenia tej pomocy. Cena minimum 6 zł.

Poniedziałek  – święto św. Andrzeja, apostoła
Czwartek  – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
Piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Jest to święto górników, a w Czyżówce święto patronalne kaplicy – o godz. 15.30 SUMA ODPUSTOWA w intencji górników i wszystkich mieszkańców z Czyżówki, z powodu pandemii w formie ograniczonej. Natomiast w sanktuarium o godz. 10.00  Msza św. o błogosławieństwo Boże dla górników i emerytów kopalń Janina, Piast, Ziemowit Janina i była Siersza oraz ich rodzin, a także za tych którzy zmarli  albo zginęli tragicznie
Jest to również pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msza św. o godz. 15.30; w Płokach spowiedź od godz. 16.30.
Chorych odwiedzimy od godz. 8.30.
Sobota – po rannej Mszy św. Litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa
Niedziela – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, mimo ograniczeń chcemy cieszyć się  w tym dniu z wszelkiego rodzaju objawów dobroci i życzliwości.
O godz. 16.00 Czuwanie z Maryją, po którym zmiana tajemnic dla Róż. W Czyżówce po Mszy św.  o godz. 9.15

W tym roku nie będą roznoszone opłatki po domach. Można je nabyć w zakrystii,
w Płokach i w Czyżówce. Bóg zapłać za tradycyjne ofiary składane przy tej okazji.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym bezpłatny kalendarz na nowy rok.

Radosnego czasu oczekiwania!