Ogłoszenia parafialne 5.12..2021 – I niedziela adwentu

Msze św. o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki.

Roraty w sanktuarium o godz. 17.00, sobotę o godz. 7.00.  Z racji praktycznych Roraty w Czyżówce będą o godz. 15.30.

Są już świece „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ich nabycie jest gromadzeniem środków do udzielenia tej pomocy. Cena minimum 7 zł.

Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach składki inwestycyjnej. W Czyżówce zebrano 930 zł., co przeznaczone jest na utrzymanie kaplicy, a w Płokach wraz z kopertami z Czyżówki i wpłatami na konto bankowe 5 910 zł. W grudniu składki inwestycyjnej nie będzie. Bóg zapłać członkom Rady Parafialnej za całoroczną pomoc w zbieraniu tych składek. To duże wsparcie, dlatego również prosimy o pomoc w przyszłym roku.

Wtorek  – święto św. Andrzeja, apostoła
Piątek  – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana Jest to również pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msza św. o godz. 15.30; w Płokach spowiedź od godz. 16.30. Chorych odwiedzimy od godz. 8.30.
Sobota – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Jest to święto górników, a w Czyżówce święto patronalne kaplicy – o godz. 16.00 SUMA ODPUSTOWA w intencji górników i wszystkich mieszkańców z Czyżówki. Sumie przewodniczył będzie nasz nowy dziekan ks. Leszek Uniwersał. Natomiast w sanktuarium o godz. 10.00  Msza św. o błogosławieństwo Boże dla górników i emerytów kopalń Janina, Piast, Ziemowit, Sobieski i była Siersza oraz ich rodzin, a także za tych którzy zmarli  albo zginęli tragicznie. Po rannej Mszy św. Litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.

Niedziela –  tradycyjnie w I niedzielę miesiąca o godz. 11.00 Msza św. z kazaniem i uroczystym błogosławieństwem dla dzieci. W czasie Mszy św. będzie też uroczyste wręczenie cudownego medalika NMP dla trzecioklasistów przygotowujących się do I Komunii św.  O godz. 16.00 Czuwanie z Maryją, po nim zmiana tajemnic dla róż w Płokach. W Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Poświęcone opłatki można nabyć  w zakrystii w Płokach i w Czyżówce. Bóg zapłać za tradycyjne ofiary składane przy tej okazji.

Radosnego czasu adwentu!