Ogłoszenia parafialne 28.10.2019 r.

Msze św. w naszym Sanktuarium są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Przypominamy, że od dzisiaj Msze św. wieczorne z racji zmiany czasu są odprawiane o godz. 17.00, a w środy w Czyżówce o godz. 16.00.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano 3 720 zł., wraz z opłatami na cmentarz, w Czyżówce 1 170 zł. Bóg zapłać za wsparcie.

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 13.30, 17.00, w Czyżówce o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 13.30 procesja żałobna na cmentarz, tam modlić się będziemy za zmarłych odczytując wypominki.

Z racji I piątku spowiedź na Mszach św.

W sobotę „Dzień zaduszny” – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.30, 14.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 14.30 procesja z wypominkami na stary cmentarz. W niedzielę „Czuwanie z Maryją”, w czasie którego też będziemy modlić się za zmarłych odczytując wypominki. Odwiedziny chorych od godz. 8:30 w czwartek.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalmy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Można jeszcze zamawiać wypominki.

W tym tygodniu również:

Poniedziałek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Niedziela –  o godz. 11.00 Msza św. z kazaniem i uroczystym błogosławieństwem dla dzieci.  Po „Czuwaniu z Maryją” zmiana tajemnic dla róż w Płokach. W Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. są dostępne na naszej stronie internetowej.

Bóg zapłać za pozytywny odzew na nasz apel grabienia liści na starym cmentarzu. Przyszła grupa osób i prawie wszystko zostało zrobione, zostało niewiele. Bóg zapłać za pomoc również grupie ministrantów.