Ogłoszenia parafialne 28.06.2020 r. – XIII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, dziś o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

W Parafii św. Piotra i Pawła w Trzebini odpust parafialny.

Poniedziałek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Piątek – święto św. Tomasza, Apostoła i zarazem I piątek miesiąca – w wakacje (to znaczy w lipcu i sierpniu) spowiedź w Czyżówce od godz. 15.30 i Msza św. o 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 17.30. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30.

Sobota  – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. porannej litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.

O 17.30 Adoracja w intencji ustania epidemii.

Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17.00 „Czuwanie z Maryją”. W okresie wakacyjnym zmiana tajemnic dla Róż w sposób indywidualny, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dzisiaj między innymi artykuł zatytułowany: Nie ma jak u mamy, czyli mniej znane ale urokliwe sanktuaria maryjne w uczuciowej odsłonie.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano w Czyżówce 1 470 zł na cele kaplicy, a w Płokach (wraz z kilkoma kopertami z Czyżówki) 5 100 zł na cele naszego remontu, który jak widzimy już trwa. Ofiary można składać też na konto bankowe. Ufamy, że damy radę, chociaż nie jest to łatwe.

W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi w przyszłą niedzielę, 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień.

Z racji kończącego się roku szkolno-katechetycznego wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, pracownikom szkół, a szczególnie tym, którzy tworzą społeczność szkolną Publicznych Szkół Podstawowych w Płokach i Czyżówce gratulujemy osiągniętych sukcesów edukacyjno-wychowawczych i zarazem życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji.