Ogłoszenia parafialne 27.09.2020 r. – XXVI niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o g. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o g. 9.15, godzinki o g. 7.00.W ramach składki inwestycyjnej zebrano – w Czyżówce 1 190  zł, w Płokach wraz z kopertami z Czyżówki 5 140 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę, przypominamy, że zbieramy na opłacenie remontu elewacji.

Poniedziałek – wspomnienie św. Wacława męczennika
Wtorek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Środa – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest również początek nabożeństw różańcowych, które będą odprawiane w sanktuarium przez cały październik o g. 17.30, o godz. 17.00 w kaplicy w Czyżówce. Zachęcamy do modlitwy szczególnie dzieci i młodzież. Październik w Kościele jest obchodzony jako nadzwyczajny miesiąc misyjny, dlatego dzieci prosimy o przynoszenie na nabożeństwa serc z wykonami w tym dniu dobrymi uczynkami, które wraz z modlitwą będą naszą dodatkową ofiarą na rzecz misji. Dla najbardziej aktywnych różańcowych misjonarzy przygotowaliśmy małe niespodzianki.
Piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. To również I piątek miesiąca. Spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00. Spowiedź w Płokach od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.15.
W tym dniu zapraszamy również wszystkich kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00.
Sobota – z racji I soboty miesiąca po rannej Mszy św. Litania do NMP oraz modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.
Niedziela –  Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja różańcowa wokół kościoła do 5 ołtarzy. Prosimy osoby z Róż o tradycyjne przygotowanie ołtarzy – dwa panie z Płok i dwa panie z Czyżówki. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu, starszych i młodzież o wzięcie feretronów, a dzieci o sypanie kwiatów.
Po procesji zmiana tajemnic dla Róż w Płokach; a w Czyżówce po Mszy św. o 9.15. O godz. 17.00 Czuwanie z Maryją. Z racji I niedzieli miesiąca kazanie i błogosławieństwo dla dzieci, oraz uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. rozmowa z siostrą opiekującą się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi na temat miłości, poświęcenia oraz zgubnej gonitwy za pieniędzmi.

Dobrej niedzieli!