Ogłoszenia parafialne 26.05.2019 r. – VI Niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki o 7.00., nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Dzisiaj zamiast kazań, wspomnienie i świadectwo o Służebnicy Bożej Janinie Woynarowskiej, pielęgniarce powiatu chrzanowskiego, organizatorce wielu szkoleń i turnusów rekolekcyjnych dla chorych w Płokach. Wspomnieniami podzielą się z nami przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej w Chrzanowie.

Dzisiejsza niedziela to również Dzień Matki, który jest jednym z najpiękniejszych świąt pełnym kwiatów i serdecznych życzeń. Dlatego też wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia, a także opieki najwspanialszej z matek, Matki Boże, która jest patronką naszej wspólnoty.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano w sanktuarium 3 930 zł, w tym kilka wpłat na konto bankowe, w Czyżówce na potrzeby kaplicy 950 zł., a po domach Płok i Czyżówki członkowie Rady Parafialnej zebrali 26 810 zł. To duża kwota, została już przekazana na potrzeby naszego remontu. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i to duże wsparcie. Przed nami jeszcze trochę prac w tym roku. A kolejne prace za rok jak Bóg pozwoli.

W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30, w ramach majówki „Dni Krzyżowe”, czyli nabożeństwo z modlitwami o urodzaje i za kraje głodujące, połączone z procesją do krzyży. W Czyżówce nabożeństwo z procesją w środę po Mszy św. o godz. 17.00. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, dlatego tak bardzo potrzeba tej naszej modlitwy.

W liturgii:

Piątek – święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych z procesją.
Sobota – wspomnienie św. Justyna męczennika i Dzień Dziecka, dlatego wszystkim dzieciom już dziś składamy serdeczne życzenia. A z racji I soboty miesiąca, po rannej Mszy św. litania do Matki Bożej i modlitwa za rodziców oczekujących potomstwa.
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 z racji I niedzieli miesiąca Msza św. z kazaniem dla dzieci i ich błogosławieństwo. A o godz. 17.00 „Czuwanie z Maryją”, po nim zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

W miesiącu czerwcu litanię do NSPJ będziemy odmawiać w ramach wieczornego Apelu.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.