Ogłoszenia parafialne 25.10.2020 r. – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

Msze św. w naszym Sanktuarium są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.Przypominamy, że od dzisiaj Msze św. wieczorne z racji zmiany czasu są odprawiane o godz. 17.00, a w środy w Czyżówce o godz. 16.00.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano 3 160 zł., wraz z opłatami na cmentarz, w Czyżówce 830 zł. Bóg zapłać za wsparcie.

Środa – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
Sobota – ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30

W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki za Dusze Czyśćcowe o godz. 7.00. Czuwanie z Maryją i zmiana tajemnic dla Róż będzie 8 XI.

W poniedziałek 2 XI Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.30 i 17.00 – w Czyżówce o godz. 16:00.

Z racji trwającej pandemii koronawirusa w Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 i procesji na cmentarz. O godz. 14.00 księża przyjdą na cmentarz i będą modlić się za zmarłych przy krzyżu, odczytując wypominki. Bardzo prosimy zachować obostrzenia sanitarne (dystans, maseczki), zachęcamy też do duchowej łączności z tymi modlitwami w domu. Podobnie w Dzień Zaduszny nie będzie Mszy św. o godz. 14.30 i procesji na stary cmentarz. O godz. 14.00 modlitwy za zmarłych przy grobie Sługi Bożego ks. Michała Rapacza.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalmy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Można jeszcze zamawiać wypominki.

Bóg zapłać za pozytywny odzew na nasz apel grabienia liści na starym cmentarzu.

Radosnej niedzieli!