Ogłoszenia parafialne 25.04.2021 r. – 4 Niedziela Wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 (transmisja fb), 18, w Czyżówce o 9.15.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej zebrano w Czyżówce na utrzymanie kaplicy 860 zł, w Płokach 3 670 zł. Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie w tych trudnych czasach pandemii.

Sobota – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika, to również pierwsza sobota miesiąca, po rannej Mszy św. Litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.

Rozpoczynamy czas nabożeństw majowych, które będą codziennie o godz. 17.30 .

W przyszłą niedzielę I Komunia dzieci z naszych szkół. Ze względu trwającej pandemii, będzie podzielona na trzy grupy.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nasze „Czuwanie z Maryją”. Po nim zmiana tajemnic różańcowych, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Już dziś informujemy, że 12 maja (środa) obchodzić będziemy 75 rocznicę męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. W naszym sanktuarium uroczystości rocznicowe połączone z modlitwami o jego rychłą beatyfikacje. O godz. 16.40 wyjście na miejsce męczeńskiej śmierci, modlitwy i  powrót, o godz. 18.00 Msza św. w czasie której ks. bp Damian Muskus udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania.

Malta Służba Medyczna, składa się z wielu pododdziałów, które pomagają w zabezpieczaniu wszelkiego rodzaju imprez masowych, w tym uroczystości religijnych. W pododdziale myślenickim spłonęła karetka. Pragnąc pomóc pododdziałowi staramy się zebrać środki na zakup nowej karetki. W związku z tym Malta Służba Medyczna oddział Chrzanów zwraca się z prośbą o wparcie zbiórki na ten szczytny cel. W niedziele 9 maja wolontariusze Malty będą zbierać datki na zakup nowej karetki przy naszym sanktuarium, a przy okazji będzie można zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i inne badania.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł wyjaśniający rolę kierownika duchowego w naszym życiu.

Radosnej niedzieli!