Ogłoszenia parafialne 24.03.2019 r. – III niedziela Wielkiego Postu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 i 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii krzyża św. Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano w Czyżówce 1 110 zł, w Płokach 3 840. Składka w Płokach jest przeznaczona na remonty związane z wieżą. Bóg zapłać także za ofiary składane do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do pani Prasakowej, na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Od następnej niedzieli zmiana czasu. Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00. Rozpoczniemy również nasze Rekolekcje Wielkopostne. Dlatego będą małe zmiany godzin Mszy św., o czym będziemy informować na bieżąco. Wynika to ze zmiany tygodnia rekolekcji, co nie jest zależne od nas.

Rekolekcje Wielkopostne będzie głosił nasz wikariusz ks. Mirosław Smyrak.  Program jest wywieszony w gablotkach, jak również do zabrania z tyłu kościoła, oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej. Wtorek 2 kwietnia – będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej. W tym dniu również odwiedziny chorych między godz. 13.00 a 15.00 – prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Do udziału w rekolekcjach zachęcamy szczególnie młodzież, która będzie miała jedno spotkanie – w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 Msza św. z kazaniem. Przypominamy jednocześnie, że spotkanie to jest obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania i stanowi niezbędną część programu przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Zwracamy się więc z prośbą do rodziców młodzieży z Czyżówki, aby wspólnymi siłami zorganizować dla nich dowóz, by mogli w tym spotkaniu uczestniczyć. Bóg zapłać. W środę na zakończenie rekolekcji na Mszach św. o godz. 8.00, 16.00 i 18.00 będzie zbierana składka na potrzeby tych rekolekcji.

W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.

Jak co roku zapraszamy wszystkich na piątą już Drogę Krzyżową na wzór ekstremalnej 12.04.2019 r. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.30 w Płokach. Trasa Drogi Krzyżowej prowadzi z Płok do Czernej i z powrotem. Młodsi uczestnicy mile widziani w towarzystwie starszej osoby. Konieczne są dobre obuwie i latarka.

12 kwietnia chcemy też zorganizować naszą tradycyjną pielgrzymkę pokutną. W tym roku pragniemy nawiedzić Sanktuarium Narodzenia NMP w Myślenicach, które obchodzi 50 – lecie koronacji cudownego obrazu. Następnie Krzeczów i Waksmund, czyli parafie, gdzie proboszczami zostali nasi wikariusze: ks. Piotr Iwanek i ks. Krzysztof Król. Koszt 35 zł. Wyjazd o godz. 7.00 rano. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym specjalny dodatek z rachunkiem sumienia.

Gratulujemy nowo wybranym sołtysom i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności lokalnej.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli!