Ogłoszenia parafialne 23.02.2020 r. – 7 niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a nieszpory o godz. 16.30. Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano w Czyżówce 1 110 zł, natomiast w Płokach wraz z kopertami z Czyżówki 4 030 zł. Bóg zapłać też za wpłaty na nasze konto parafialne.

Dziś nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Parafian z Płok i Czyżówki prosimy o podjęcie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego modlitewne nawiedzenie. Można to uczynić w dowolnym czasie, ale szczególnie według zaproponowanego porządku:          PŁOKI:

12.00 – 13.00 ul. Olkuska, Wilcza Woda, Pod Buczyną i Stoki.

13.00 – 14.00 ul. Zielona, Złotnicza, Jurajska i Szkolna.

14.00 – 15.00 ul. Główna, Dworska, Stroma, Polna i Rzeczna.

15.00 – 16.00 ul. Kasztanowa, Źródlana i Jasna.

16.00 – 17.00 ul. Pasieczna, Słoneczna i ks. Michała Rapacza.

CZYŻÓWKA:

10.00 – 11.00  ul. Skalna, Podgórze, Kasztanowa i Hrabiego Potockiego.

11.00 – 12.00 ul. Długa od kaplicy do elektrowni.

12.00 – 13.00 ul. Szkolna, Piaskowa i domy najbliżej kaplicy.

13.00 – 14.00 ul. Długa od kaplicy w kierunku Płok.

14.00 – 15.00 ul. Płocka, Studzienna, Lipowa i Olkuska.

W środę rozpoczyna się kolejny okres Roku Liturgicznego – Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypana głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.30, 17.00, w Czyżówce o godz. 16.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to znaczy osoby dorosłe są zobowiązane nie tylko do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ale również do spożywania najwyżej trzech posiłków w ciągu dnia. Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu – w ramach wieczornego apelu – dni modlitw o ducha pokuty i o dobre odprawienie rekolekcji, które w naszej parafii odbędą się od V niedzieli czyli od 29 marca. Od środy popielcowej w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej – trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej 7 czerwca.

Piątek o godz. 16.15 zapraszamy na pierwsze w tym Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym dniu również po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Obecność obowiązkowa.

Niedziela – o godz. 11.00 Msza św. z kazaniem dla dzieci oraz specjalnym błogosławieństwem. W czasie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie modlitewników dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  O godz. 16.15 w ramach „Czuwań z Maryją” nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii Krzyża św., następnie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie.

Zachęcamy wszystkich – a zwłaszcza dzieci i młodzież – do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Tradycyjnie do skarbonki przy ławce można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, w Czyżówce do państwa Stachurskich. Bóg zapłać.

Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej do udziału w kolejnej już edycji nadmorskich wakacji w miejscowości Sianożęty, k. Kołobrzegu, w dniach od 31 lipca do 8 sierpnia. Będzie to wspaniała okazja do odpoczynku, a także pogłębienia relacji z Panem Bogiem. Koszt wyjazdu 1100 zł. Więcej informacji na stronie internetowej oraz w gablocie. Zapisy do końca tygodnia.

Błogosławionej niedzieli!