Ogłoszenia parafialne 22.12.2019 r. – IV niedziela adwentu

Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu.  Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 i 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7:00 godzinki, a o godz. 16:30 nieszpory. Jeśli ktoś chciałby jeszcze nabyć opłatki, to można uczynić to w zakrystii.

Jutro ostatnie roraty.

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem – prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Wieczór wigilijny przeżyjmy po chrześcijańsku przez wspólną modlitwę, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, składanie życzeń łamiąc się opłatkiem i śpiew kolęd. Nie zapominajmy w ten wieczór o osobach samotnych, odnawiajmy miłość małżeńską i rodzinną, i bądźmy dla siebie życzliwi. Zachęcamy do przyjścia na uroczystą „Pasterkę” – w Płokach o godz. 24.00, a w Czyżówce o godz. 22.00. Przypominamy, że składka z Pasterki jak co roku jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. W tą niezwykłą noc zapraszamy również na wspólne kolędowanie przy żłóbku, przygotowane przez dzieci z naszej scholii, przed pasterką o godz. 23.30.

Środa - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie będzie godzinek i nieszporów.
Czwartek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny bez godzinek i nieszporów. Składka tradycyjnie będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Piątek  – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
Sobota – święto świętych Młodzianków, męczenników.
Niedziela – święto świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci.

W tym roku już po raz kolejny w Płokach i w Czyżówce do domów naszej parafii wyruszą w święta kolędnicy misyjni. W tym roku polskie dzieci, młodzież oraz dorośli przyjdą z pomocą dzieciom w Amazonii, których trudne warunki życia w amazońskiej dżungli czynią je bezbronnymi wobec licznych problemów. Kolędnicy złożą wizytę rodzinom w swoich parafiach, aby podzielić się z nimi radością z Bożego Narodzenia, darem wiary i misyjną pasją.  Początek kolędy o godz. 14:30.

Od piątku 27 XII rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Program jest wywieszony w gablotkach oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej.

Bóg zapłać mieszkańcom ul. Słoneczna, Pasieczna, Księdza Rapacza i Wiśniowa za przedświąteczne posprzątanie kościoła, oraz za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej: Panu leśniczemu, panom Jerzemu Strasiowi i Dariuszowi Duda za przywiezienie choinek, panom za przygotowanie choinek i szopki, a pani Edycie i młodzieży za pomoc przy dekoracji i ubieraniu choinek.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W sposób szczególny do zakupu poszerzonego wydania Gościa Niedzielnego z modlitwami przy wigilijnym stole. Koszt 10 zł.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt!