Ogłoszenia parafialne 21.04.2019 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msze św. o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Dziś nieszporów nie będzie.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę – bez godzinek i nieszporów. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Piątek – Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Niedziela Święto Miłosierdzia Bożego. Dlatego zamiast kazania po każdej Mszy św. uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu składka będzie przeznaczona na Caritas, z racji rozpoczynającego się 75 Tygodnia Miłosierdzia.
Również w tym dniu zapowiadana składka inwestycyjna. Niespodziewanie, ale doszły prace poprawy dachu na naszym sanktuarium: uzupełniono kilka zepsutych blach, wyczyszczono, zakonserwowano i pomalowano konieczne części. To generuje dodatkowe koszty. Aby podołać tym wyzwaniom, wraz z Radą parafialną ustaliliśmy, że w maju składka, będzie zbierana też po domach. Mamy nadzieję, że wyjdziemy na prostą. Liczymy na zrozumienie i pomoc. Bóg zapłać.

Serdeczne podziękowanie za liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia, a szczególnie: Straży Pożarnej, Kołom Gospodyń, Służbie Liturgicznej, Scholii, przedstawicielom młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, pani Edycie za dekorację kwiatową, pani organistce Ewie, panu kościelnemu Krzysztofowi, Mateuszowi i panu Krzysztofowi Demianiukowi, wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego przeżycia tego czasu, oraz księdzu wikariuszowi Mirosławowi za przygotowanie całej liturgii Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać także za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Tegorocznych kandydatów do Bierzmowania zarówno z Płok jak i Czyżówki zapraszamy na Msze św. w czwartek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie. Obecność obowiązkowa.

Zachęcamy do udziału w Mszy św. dla maturzystów z naszego dekanatu, która odbędzie się 4 maja [sobota] o godz. 19.00 w kościele Niepokalanego Serca NMP w Trzebini – Sierszy.

Polecamy czytanie prasy katolickiej.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. zamieszczone są na naszej stronie internetowej.

Na święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych, zdrowia, radości, wytrwałości w codziennym zmaganiu się z przeciwieństwami, poczucia siły, pokoju i nieustającej wiary oraz nadziei płynących od Tego, który zwyciężył śmierć”