Ogłoszenia parafialne 2.05.2021 r.

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 (transmisja fb), 18.00, w Czyżówce o 9.15. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nasze Czuwanie z Maryją. Po nim zmiana tajemnic różańcowych, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15 ale we własnym zakresie . Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

Poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Na każdej Mszy św. odnowienie ślubów Jasnogórskich

Wtorek  – – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa i zarazem patrona strażaków. Z tej okazji naszym płockim strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą się Wam ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Msza św. w intencji członków OSP Płoki i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków będzie w sobotę o godz. 16.00.

Środa – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

Piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o godz. 16.00. W Płokach spowiedź od godz. 17.00, chorych odwidzimy od godz. 8.30.

Sobota – uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

Już dziś informujemy, że 12 maja (środa) obchodzić będziemy 75 rocznicę męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. W naszym sanktuarium uroczystości rocznicowe o godz. 18.00, połączone z modlitwami o jego rychłą beatyfikacje.

Więcej szczegółów na plakacie.

Malta Służba Medyczna, składa się z wielu pododdziałów, które pomagają w zabezpieczaniu wszelkiego rodzaju imprez masowych, w tym uroczystości religijnych. W pododdziale myślenickim spłonęła karetka. Pragnąc pomóc pododdziałowi myślenickiemu staramy się zebrać środki na zakup nowej karetki. W związku z tym Malta Służba Medyczna oddział Chrzanów zwraca się z prośbą o wparcie zbiórki na ten szczytny cel. W niedziele 9 maja wolontariusze Malty będą zbierać datki na zakup nowej karetki przy naszym sanktuarium, a przy okazji będzie można zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i inne badania.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o tym, jak rzemieślnik został robotnikiem, czyli czego uczy nas Opiekun Jezusa.

Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego sanktuarium.

Drogim Parafianom, Pielgrzymom i Sympatykom naszego sanktuarium życzymy dobrej Niedzieli!