Ogłoszenia parafialne 19.12.2021 r. – IV niedziela adwentu

Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu.  Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 i 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7:00 godzinki. Jeśli ktoś chciałby jeszcze nabyć opłatki, to są do zabrania w środku kościoła.

Czwartek – ostatnie  roraty.
Piątek – Wigilia Bożego Narodzenia. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem – prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Wieczór wigilijny pomimo ograniczeń związanych z pandemią przeżyjmy po chrześcijańsku, zatroszczmy się o wspólną modlitwę, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, składanie życzeń łamiąc się opłatkiem i śpiew kolęd, odnawiajmy miłość małżeńską i rodzinną, oraz bądźmy dla siebie życzliwi. Zapraszamy na uroczystą „Pasterkę” – w Płokach o godz. 24.00, a w Czyżówce o godz. 22.00. Przypominamy, że składka z Pasterki jak co roku jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
Sobota - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie będzie godzinek.
Niedziela – święto świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Już dziś informujemy, że z racji ciągle trwającej pandemii i coraz nowszymi obostrzeniami kolęda w tym roku będzie się odbywała wg znanych nam regionów, ale księża nie będą wchodzić do domów. Modlitwy będą się odbywały przed wejściem do domów i w tym samym dniu mieszkańcy odwiedzonych regionów będą zapraszani na Mszę św. w ich intencji. W Płokach na godz. 18.00, w Czyżówce na godz. 17.00.

Ta namiastka kolędy rozpoczynać się będzie o godz. 12.00 wg znanego nam porządku, który widnieje na plakatach i stronie internetowej parafii. Sygnałem wizyty kolędowej będzie dzwonek ministrantów.

Bóg zapłać też za ewentualne ofiary składane przy tej okazji, również dla ministrantów za ich całoroczną posługę.

Mamy nadzieję, że za rok wrócimy do normalności.

Bóg zapłać mieszkańcom ul. Jurajska i Pod Buczyną za przedświąteczne posprzątanie kościoła, oraz za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej: Panu leśniczemu, panom Jerzemu Strasiowi i Dariuszowi Dudzie za przywiezienie choinek, panom za przygotowanie choinek i szopki, pani Edycie, młodzieży za pomoc przy dekoracji i ich ubieraniu.

Dziś dzieci z naszej parafialnej scholii zapraszają na KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH. Ozdoby świąteczne: kartki, stroiki, bombki, świeczniki, świąteczne smakołyki zostały wykonane ręcznie przez dzieci, dlatego tym goręcej zachęcamy do docenienia ich trudu. Niech nasz udział w kiermaszu będzie wyrazem wdzięczności za piękny śpiew w czasie naszych liturgicznych spotkań w kościele.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym dodatek: modlitwy przy wigilijnym stole, oraz płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek bosych z Islandii.