Ogłoszenia parafialne 19.07.2020 r. – XVI niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz.7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15 Na Mszy św. o godz. 11:00 I Komunia Święta.

Dzisiaj składka inwestycyjna zbierana przez członków Rady Parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że można ją wpłacać na nasze konto bankowe, którego numer znajdziemy na naszej stronie parafii. Przy okazji tej składki można też wpłacać coroczną opłatę na utrzymanie cmentarza.

Przypominamy, że koszt tegorocznego remontu to ok. 80 tys. zł. Dlatego prosząc o pomoc, dziękujemy za każde wsparcie.

Środa – święto św. Marii Magdaleny
Czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Sobota – święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu również kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa.

Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za kierowców i wszystkich podróżujących, a po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Wszyscy, którzy chcieliby pobłogosławić swoje pojazdy proszeni są o ustawienie ich na parkingu górnym lub dolnym. Ksiądz podejdzie do każdego pojazdu. Jak w poprzednie lata część ofiar zbieranych przy tej okazji będzie przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji.

Informujemy, że tegoroczna jubileuszowa 40 Pielgrzymka na Jasną Górę nie będzie mogła się odbyć w dotychczasowym tradycyjnym kształcie. W związku z trwającą epidemią do Matki Bożej Częstochowskiej wyruszą w 150-osobowych grupach jedynie przedstawiciele poszczególnych wspólnot pielgrzymkowych. Wszystkich pragnących wziąć udział w pielgrzymce zapraszamy do duchowej wędrówki w łączności z tymi, którzy będą przemierzać wydeptywane rokrocznie pątnicze szlaki.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce 28 lipca o godz. 14.00, obok Sołtysówki. Przychody z akcji na wsparcie misji w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Z tyłu kościoła ulotki, w gablocie plakat.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. Odnaleźć to, co nas łączy, czyli trzeba nas posklejać, bo podzieleni będziemy słabsi jako naród i jako państwo.

Radosnej niedzieli!