Ogłoszenia parafialne 19.05.2019 r. – V Niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki o godz. 7.00, nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Obecna niedziela jest „Niedzielą powołań”, z tej też racji gościmy kleryków WSD w Krakowie, którzy pragną się z nami spotkać i wygłosić Słowo Boże. Składką na tace wesprzemy nasze seminarium.

Dzisiaj również składka inwestycyjna zbierana przez członków Rady parafialnej.

24 i 25 maja w naszym sanktuarium będą odbywały się XXII Dni Kultury Chrześcijańskiej. Myślą przewodnią tych Dni są słowa św. Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.”.

24 maja w piątek o godz. 9.00 VI Powiatowa Gra Terenowa dla młodzieży „Powrót Pielgrzyma”, o godz. 15.00 prezentacje Kół Gospodyń i zespołów ludowych, poprzedzone wspomnieniem Służebnicy Bożej Janiny Woynarowskiej.
25 maja w sobotę konkurs poezji i piosenki dla dzieci i młodzieży. Natomiast wokół sanktuarium będą się odbywały animacje dla dzieci i młodzieży, jak również loteria fantowa. Zachęcamy do udziału nawet jako widzów. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę zamiast kazań, wspomnienie i świadectwo o Służebnicy Bożej Janinie Woynarowskiej, pielęgniarce powiatu chrzanowskiego, organizatorce wielu szkoleń i turnusów rekolekcyjnych dla chorych w Płokach. Wspomnieniami podzielą się z nami przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej w Chrzanowie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie:, „Po co Pan Bóg stworzył człowieka”.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, niezliczonych łask od naszego Stwórcy!