Ogłoszenia parafialne 16.04.2022 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Na święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana
składamy najserdeczniejsze życzenia:
obfitości łask Bożych, zdrowia, radości,
wytrwałości w codziennym zmaganiu się z przeciwnościami losu,
poczucia siły, pokoju i bezpieczeństwa,
wiary, która otwiera  zamknięte drzwi,
serca zdolnego kochać mimo trudności,
oraz nadziei w ostateczne zwycięstwo”
Alleluja! Alleluja! Alleluja!

Procesja rezurekcyjna o godz. 7.00, po niej Msza św. Dalszy porządek Mszy św. jak w niedzielę o godz. 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15.

W czasie modlitwy apelowej po wieczornej Mszy św. trwamy w nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego, w czasie której chcemy wyprosić łaskę pokoju na Ukrainie, a także modląc się o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. w porządku niedzielnym. Składka w tym dniu na UPJP II w Krakowie.

Piątek – Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Niedziela Święto Miłosierdzia Bożego. Dlatego zamiast kazania po każdej Mszy św. uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu składka przeznaczona jest na Caritas, z racji rozpoczynającego się 78 Tygodnia Miłosierdzi

Również w tym dniu zapowiadana składka inwestycyjna.

Serdeczne podziękowanie za liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia, a szczególnie: Straży Pożarnej, Kołom Gospodyń, Służbie Liturgicznej, Scholii, przedstawicielom młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, pani Edycie za dekorację kwiatową, pani organistce Ewie, panu kościelnemu Krzysztofowi, wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego przeżycia tego czasu, oraz księdzu wikariuszowi Mirosławowi za przygotowanie całej liturgii Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać także za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.