Ogłoszenia parafialne 14.06.2020r. – XI niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15.

Nabożeństwa czerwcowe w czasie oktawy Bożego Ciała oraz w piątek będą o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w naszej procesji Bożego Ciała, również w sposób duchowy. Dziękujemy także tym, którzy pięknie przygotowali ołtarze. Dziękujemy służbie liturgicznej, strażakom, Kole Gospodyń, Różom Różańcowym, dzieciom w strojach regionalnych oraz sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami. Dziękujemy pani Organistce i panu Kościelnemu, a także za fotorelację z naszej uroczystości. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty. Część tych pieniędzy została wykorzystana do udekorowania ołtarzy w czasie procesji, a reszta przez najbliższy czas będzie przeznaczona na kwiaty do naszego Sanktuarium.

Środa – Wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
Czwartek – Po nabożeństwie błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To również nasz dzień modlitw za zmarłych, o godz. 17.00 wypominki.
Sobota – Wsp. Niepokalanego Serca NMP, o 17.30 tradycyjna adoracja.

Niedziela – Rocznica I Komunii Świętej. Msza św. dziękczynna w intencji Dzieci o godz. 11.00. Jeśli to tylko możliwe zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, by uczcić ten ważny w życiu moment, a tych, którzy z różnych powodów nie mogą dotrzeć na tę uroczystość zachęcamy do duchowej łączności z nami.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Zbierana już przez członków Rady Parafialnej. Prosimy również o wpłaty na utrzymanie cmentarza. Składkę też można przekazywać na konto bankowe. Z powodu pandemii koronawirusa musieliśmy zmienić plany naszych prac remontowych. W tym roku, by obniżyć trochę koszty, zajmiemy się remontem ścian obu zakrystii. Są bardzo zniszczone ale nie wymagają drogich prac wysokościowych. Mamy nadzieję, że przy własnym wsparciu uda się to zrealizować. Bóg zapłać za zrozumienie i każde wsparcie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi artykuł o wierze w obecność Jezusa w konsekrowanej Hostii.

Błogosławionej niedzieli!