Ogłoszenia parafialne 13.03.2022 r. – II niedziela Wielkiego Postu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Drugą niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy w naszych parafiach jako „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Obecnie na krańcach świata posługuje ponad 2 tysiące misjonarek i misjonarzy z Polski. Módlmy się więc dziś w intencji misji i postarajmy się je wesprzeć również finansowo. Wystarczy wysłać SMS o treści „MISJE” na numer 72 032. Szczegóły na plakacie.

Bóg zapłać również za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można składać do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do państwa Stachurskich. Można jeszcze nabyć baranka wielkanocnego i w ten sposób złożyć jałmużnę postną na dzieła Caritas – cena minimum 7 zł.

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek – Dzień modlitw za zmarłych o godz. 16.00 wypominki, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych.
Sobota – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna zbierana przez członków Rady Parafialnej. Można ją składać też na nasze konto bankowe. Bóg zapałać.

Powoli wychodzimy z długu związanego z remontem elewacji i przygotowujemy się do kolejnych zadań.

Jako parafia chcemy się włączyć w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Gdyby ktoś miał możliwość przyjęcia lub złożenia jakiś darów, to prosimy o kontakt.

Organizujemy też akcje „plecak” dla dzieci szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Jesteśmy otwarci na ewentualne pomysły.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji nadmorskich wakacji dla dzieci w miejscowości Sianożęty, k. Kołobrzegu organizowanej przez parafię Narodzenia NMP w Płokach, przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Płokach.

Termin wyjazdu od 7.07 do 15.07 br. [pełne 7 dni pobytu nad morzem]. Oferta wakacyjna jest skierowana do uczniów Szkół Podstawowych z terenu powiatu chrzanowskiego. Dzieci poprzez zabawę, konkursy, warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe, wycieczki regionalne będą miały szansę odpocząć i zintegrować się z rówieśnikami.

Koszt wyjazdu 1450 zł.

Cena obejmuje: transport, noclegi w ośrodku wypoczynkowym (położonym w odległości 50 metrów od morza), całodzienne wyżywienie, opiekę pielęgniarsko-lekarską, nadzór ratownika podczas kąpieli, bilety wstępu do miejsc rozrywki, rejs statkiem, przejazdy. Do dyspozycji dzieci wydzielone kąpielisko nad morzem, infrastruktura sportowa, plac zabaw. Wypoczynek poprowadzi wykwalikowana kadra Publicznej Szkoły Podstawowej w Płokach.

Więcej informacji oraz zapisy do 20 marca u ks. Mirosława,
nr tel. 735 749 913.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy do wypoczynku w nadmorskim klimacie.

Radosnej niedzieli!