Ogłoszenia parafialne 12.06.2022 r. – Uroczystość Trójcy Świętej

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00. Przypominamy, że Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Z racji 12 -tego dnia miesiąca modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. O godz. 17.00 różaniec z intencjami, a po nabożeństwie czerwcowym Msza św.

Za tydzień składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Można ją również wpłacać na nasze konto bankowe, którego numer jest podany na stronie internetowej.
Poprawiamy nasz główne schody. Udało się znaleźć na to sposób. Koszt 30 tys. zł.

Poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
Wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 z procesją do czterech ołtarzy i o godz. 18.00; w Czyżówce o godz. 16.00. Prosimy parafian – jak co roku – o przygotowanie czterech ołtarzy w tych samych tradycyjnych miejscach, a także udekorowanie okien domów na trasie procesji. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy dzieci w strojach komunijnych – dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów i świec. Zapraszamy również młodzież. Naszych strażaków prosimy o niesienie baldachimu. Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary i zaproszenie Chrystusa na nasze ulice z prośbą o błogosławieństwo. Niech więc nikogo z nas nie zabraknie na tej uroczystości. Przez oktawę Bożego Ciała, która potrwa do 23 czerwca, nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją wokół kościoła będą odprawiane o godz. 17.30.

Piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
To również nasz comiesięczny dzień modlitwy za zmarłych. O godz. 17.00 wypominki, o 17.30 nabożeństwa czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych.
Niedziela – uroczystości odpustowe w bazylice Księży Salwatorianów w Trzebini. Suma odpustowa o godz. 11.30

Radosnej niedzieli!