Ogłoszenia parafialne 12.05.2019 – IV Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 Rocznica I Komunii Świętej. To również nasza doroczna uroczystość w związku z 73 rocznicą męczeńskiej śmierci Sługi Bożego księdza Michała Rapacza. O godz. 16.40 wspólne wyjście sprzed sanktuarium z obrazem Matki Bożej. Prosimy strażaków o pomoc w niesieniu obrazu. Prosimy również o włączenie się pań z Kół Gospodyń z Płok i Czyżówki w strojach regionalnych, Róż Różańcowych i wszystkich parafian. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania w ramach spotkań przygotowujących do tego sakramentu. Po dojściu na miejsce śmierci i odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia z modlitwą i śpiewem litanii do Matko Bożej wrócimy do kościoła, by uczestniczyć w Mszy św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego. Naszym modlitwom w tym roku będzie przewodniczył ks. Infułat Franciszek Kołacz, który udzieli również sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Niech nasz liczny udział wyprosi łaskę beatyfikacji ks. Michała Rapacza, która jest publicznym potwierdzeniem, że dany chrześcijanin szedł wiernie drogą swego powołania.
W Krakowie procesja z Wawelu na Skałkę ku czci Św. Stanisława biskupa i męczennika.
Nabożeństwo majowe o g. 17:30.

Poniedziałek – wsp. NMP z Fatimy
Wtorek – Święto św. Macieja Apostoła
Czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika
Piątek – Nasz dzień modlitw za zmarłych. O godz. 17.00 wypominki, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wypominanych.
W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Powołań, z tej też racji przyjadą do nas klerycy z WSD w Krakowie, by spotkać się z nami i skierować słowo. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczamy na potrzeby naszego seminarium.

Zgodnie z wcześniejszą informacją i ustaleniami z Radą Parafialną, majowa składka inwestycyjna, z racji wielkich kosztów remont wieży i dachu naszego sanktuarium od 13 do 18 maja będzie zbierana po domach przez znanych wszystkim członków Rady Parafialnej. Bóg zapłać za zrozumienie i każdą ofiarę. W niedzielę, 19 maja normalna składka inwestycyjna w kościele.

Grupa Misericordi z parafii w Sierszy zaprasza do wzięcia udziału w IV edycji zbiórki pod hasłem „Bohaterstwo masz we krwi”. Krew będzie można oddać w „krwiobusie” w niedzielę 19 maja w godzinach od 9.00 do 13.00 na rynku w Trzebini.

24 i 25 maja w naszym sanktuarium będziemy przeżywać Dni Kultury Chrześcijańskiej. W ramach Dni Kultury serdecznie zapraszamy młodzież od 6 klasy Szkoły Podstawowej do ostatnich klas Szkoły Ponadpodstawowej na VI powiatowa grę terenową "Powrót pielgrzyma", która odbędzie się 24 maja. W tym roku gra będzie miała nietypowa formę, gdyż została przygotowana specjalna aplikacja na smartfony, odczytująca zakodowane zadania. Zgłoszenia do 17 maja przez formularz Google dostępny na profilu faacebookowym parafii. Więcej szczegóły na temat całości wydarzeń w czasie Dni Kultury Chrześcijańskiej na plakatach i stronie internetowej.

Zachęcamy do czytania
prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o tajemnicach fatimskich.

Błogosławionej niedzieli!