Ogłoszenia mszalne 27.01.2019 r. – III niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.30 Nieszpory.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano w Czyżówce 1130 zł. Natomiast w Płokach (wraz z kilkoma kopertami z Czyżówki) zebraliśmy 3370 zł. Bóg zapłać też za wpłaty na nasze konto bankowe. Przypominamy, że gromadzimy środki na pokrycie kosztów remontu wieży.

Poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Środa o godz. 18.30 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

Czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

Piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o godz. 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 16.00. Chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 8.15.

Sobota – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 17.00 i o godz. 16.00 w Czyżówce. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo świec i gromnic. Prosimy o takie zabezpieczenie świec, aby uniknąć polania woskiem ubrań, ławek i posadzki. Jest to również dzień życia konsekrowanego – zbierana składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Bóg zapłać. Święto to kończy tradycyjny okres, w którym chwalimy Jezusa kolędami, a nasze domy i kościoły ozdabiają choinki i szopki.

Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. „Czuwanie z Maryją” o godz. 16.00. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie świec dla uczniów kl. III, przygotowujących się do I Komunii św.

Od przyszłej niedzieli w Trzebini w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek: płyta z filmem „Bóg nie umarł 2” to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.