Ogłoszenia duszpasterskie – XXI niedziela zwykła – Uroczystość NMP Częstochowskiej

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, o godz. 17.30 Nieszpory.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano w Płokach wraz z kopertami z Czyżówki i wpłatami na cmentarz 4660 zł. W Czyżówce zebrano 1260 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W dniach od 4 do 9 września będziemy przeżywać nasze doroczne uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Szczegóły na plakatach, ulotkach oraz na naszej stronie internetowej.

W związku z tymi uroczystościami w sobotę 1 września chcemy zrobić generalne sprzątanie kościoła i obejścia. Prosimy o pomoc mieszkańców ulic: Słoneczna, Wiśniowa, Pasieczna, ks. Rapacza i Krótka. Sprzątanie rozpoczniemy o godz. 9.00.

Poniedziałek wspomnienie św. Moniki. O 19.00 na plebanii spotkanie przedodpustowe, zapraszamy Radę Parafialną, Strażaków, Koła Gospodyń z Płok i Czyżówki.

Wtorek – wspomnienie św. Augustyna bpa i dra Kościoła,

Środa wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

Sobota – pierwsza sobota miesiąca, po rannej Mszy św. Litania do NMP i modlitwa za rodziców oczekujących potomstwa.

Niedziela – zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. a w Płokach po „Czuwaniu z Maryją” o godz. 17.00. W ramach zmianki różańcowej krótkie spotkanie Róż Różańcowych. To również kolejny dzień nowenny przed Jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości. W intencji Ojczyzny będziemy modlić się na Czuwaniu i na Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o wizycie papieża Franciszka w Irlandii oraz czy telefony komórkowe szkodzą zdrowiu.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.